28. 07. 2019

Co je setkání v Rimini ? Sledujte nás !

Co je setkání v Rimini ?

 

Neopomeňte sledovat tuto výjimečnou událost !

 Začneme historií . Je konec sedmdesátých let. Mezi některými přáteli z Rimini, kteří sdílejí křesťanskou zkušenost, se rodí touha setkat se, poznat a přinést do Rimini všechno dobré a krásné, které je přítomno v kultuře té doby. Takto se zrodilo setkání pro přátelství mezi lidmi v roce 1980. Setkání mezi lidmi různých vyznání a kultur. Místo přátelství, kde může být nastolen mír a přátelství mezi národy. Jedná se o setkání lidí, kteří sdílejí vztah k tomu, co je pravdivé, dobré a krásné.

Od té doby toto setkání každoročně navštěvují velké politické osobnosti , manažeři, představitelé různých náboženství a kultur, intelektuálové a umělci, sportovci a protagonisté světové scény. Nabízí příběhy mužů a žen prostřednictvím konferencí, výstav, přehlídek a sportovních akcí. Na setkání v Rimini se kultura projevuje jako zážitek , vzniklý touhou objevit krásu reality. To vše se děje během sedmi dnů, během nichž se koná nejnavštěvovanější kulturní festival na světě.

Během posledního srpnového týdne se Rimini stává mezinárodním hlavním městem kultury a je plné „lidmi setkání“ , jak to popsala média: lidé, kteří jsou zvědaví, otevřeni, schopni soudit, přicházejí z celého světa na tuto událost, která se koná každý rok již více než třicet let.

V letošním roce se očekává opět kolem 800 set tisíc návštěvníků ze 70 zemí . Akci podporuje více než 170 partnerů a sponzorů . Bude uskutečněno 248 konferencí a 627 řečníků.

Kompletní aktualizovaný program je bohatý a plný zajímavých témat a řečníků.

S podrobnostmi o setkání v Rimini se můžete seznámit  na https://www.meetingrimini.org/en/

Také my se v našem týmu připravujeme na naše vystoupení, které bude 22.8. ve 12 hodin .

Přípravná schůzka  proběhla v knihovně UTB Zlín .