03. 05. 2019

Všeho se dá dosáhnout !

Josef Buchta je ten, který to tvrdí . Po úspěchu, jakým bylo ocenění jeho manažerské práce v oblasti kultury na vyhlášení 26.ročníku soutěže MANAŽER ROKU , proběhlo 29.4. setkání v resortu Maximus Brno a to při pokračování pravidelných Business Breakfast. Známe se spolu dlouho a proto jsem mu pokládal takové otázky, které nám odhalily pozadí jeho úspěchu v zajímavých souvislostech. Přítomní mohli vnímat obrovské odhodlání Josefa Buchty dosáhnout od počátku svého cíle. Tím bylo vybudovat orchestr a vše co je pro jeho úspěšné působení potřeba. 

„Všichni mne od této myšlenky odrazovali a já jsem si přesto trval na svém , nechtěl jsem, byť v roli prvního trumpetisty, jen sedět pod jevištěm a někdy i ukrytý pod plátnem. Začal jsem studovat literaturu a navštěvovat kurzy. Chtěl jsem se stát manažerem a leaderem mého bandu“ řekl Josef Buchta se stejně urputným výrazem s jakým se pustil před lety do budování nejen bandu, ale i své agentury. Podělil se s námi také o zkušenosti s okamžiky, kdy se musel rozhodovat jak dál ve velkém projektu jakým je “ Bernsteinova Mše” . Tvrdá práce zaměřená nejen na dokonalost detailů, ale i na obhájení strategických rozhodnutí . To vše s sebou nese i schopnost si vybudovat a vychovat tým spolupracovníků.

„Někdy již stačí slovo, někdy ani to ne. Nejsou to již věty a vysvětlování jako na začátku , aby se něco stalo. Tak sehraný tým nyní jsme  řekl Josef Buchta.

Reprezentuje cílevědomého, houževnatého manažera, který s pokorou a osobním příkladem vede svůj tým k dalším úspěchům. Přitom se stále zdokonaluje , učí a plánuje na roky dopředu.

Jeho slova :Všeho se dá dosáhnout“ jsou velkou inspirací .